1.Sınıf Okuma Yazma Seti

İlk okuma yazma seti çocuklarımızın başarılı öğrenmelerini destekleyecek ve doğrudan etkileyecektir. Bu noktada en doğru kaynağı almak çok önemlidir. Kaynak arayışına geçmeden önce çocuğumuzun hazır bulunuşluğunu sağlamak gerekmektedir. Okul öncesi dönemde 3 yaştan itibaren ilk yazma denemeleri çizgilerle başlamaktadır. Çizgi çizmek çocukların hem kalem tutma alışkanlığını düzeltir hem de yazı yazmaya ilk girişlerini sağlar. Bu dönemde yamuk ve titreterek başlayan çizgiler, zamanla daha düzgün ve tutarlı bir hal alacaktır. Bu çizgi çalışmaları neticesinde harf yazma alıştırmalarına başlayan çocuklar daha başarılı yazabileceklerdir.

Okul öncesi dönemden başlayarak okuma yazma öğrenme yoluna adım atacak çocuklarımızın destek verecek bir kaynağa ihtiyacı olmaktadır. Doğru öğrenim sağlayabilmek ve yorulmadan daha kolaylıkla öğrenebilmeleri ancak eğitim araçlarının yardımı ile olabilecektir. Bu doğrultuda içeriği çocuğa ve yaşına uygun olan setleri kullanmak son derece önemlidir.

1.Sınıf Okuma Yazma Seti Tavsiye

Okuma yazma seti arayışında olan anne ve babalar için harika bir kaynak önereceğim. İçeriği dopdolu, hem okuma-yazma hem matematik öğrenirken çok faydalı olacak bir set. İçerisinde hem kitapları hem de yazı defteri olduğundan çocuğunuza çalışması için sadece 1 kalem yeterli olacaktır. Okuma yazma setinde çocuklarınızın ihtiyaç duyacağı elakin hece tablosu, omutüy okuma metinleri, hızlı okuma metinleri, dikte çalışması gibi ihtiyacınız olacak tüm çalışmalar mevcut.

Sadık Uygun Yayınları tarafından hazırlanmış ‘Su Gibi Okuyorum Yazıyorum Seti’ emsallerine göre hem dopdolu içeriği hem de uygun fiyatı ile öne çıkmayı başarıyor.

Şimdi okuma yazma setinin içeriğinden bahsedelim.
•1 adet hazırlık çalışma kitabı
•6 adet ses kitabı
•5 adet okuma dizisi
•1 adet matematik kitabı
•2 adet ev çalışma kitabı
•1 adet ev çalışması matematik kitabı
•2 adet yazı defteri
•Ayrıca 1 adet yıllık online eğitim üyeliği HEDİYE

1.Sınıf Okuma Yazma Seti Yorumları

1.sınıf okuma yazma seti arayışında olanlar için çok faydalı ve çok işlevsel bir set olacak. Çocuklarımız bu set ile hem kolayca öğrenecek ve renkli, dopdolu içeriği ile çok keyif alacaklardır. Çocuklarımızın öğreniminin kolaylaşması için 1 yıl süre ile video desteği sağlaması da başarı yolunda çok etkili olacaktır. Sadece evde çalışmak için değil, 1. sınıflar için de öğretmenlerimizin kullanabileceği çok başarılı bir eğitim seti.

Yorum yapın